"UAİ okuyanlar dünyaya uzaydan bakmalı"

6 thoughts on “"UAİ okuyanlar dünyaya uzaydan bakmalı"”

 1. Merhaba, lise 3. sınıfına giden bir öğrenciyim. 8. sınıftan beri hayalim bu bölümü okumak. Bu bölümün zorluklarını, fırsatlarını ve gerçeklerini biliyorum ve inşallah kazanırsam o doğrultuda çalışmak istiyorum. Benim tek sorum şu; bu bölümü okuyanlar gerçekten kendini geliştirirse reklamcılık sektörüne girebilir mi? İnşallah yorumumu erken görüp cevaplandırırsınız cevaplamasanızda canınız sağolsun. Blogun takipçisiyim iyi günler. 🙂

 2. Merhaba !

  Tabi ki cevaplarım 🙂 Reklamcılık sektörüne girmek istiyorsan, reklamcılık okumak neden istemiyorsun ? Tabi reklamcılıkla neyi kastettiğin de önemli. İşin yaratıcı bölümünde (metin yazarlığı ya da görsel tasarım) mi olmak istiyorsun, müşteri ilişkileri mi, yoksa planlama mı ? Kendini UAİ okurken ancak metin yazarlığı ya da görsel tasarım anlamında geliştirebilirsin. Diğerleri işin içine girdiğinde öğrenebileceğin şeyler aslında.. Daha detaylı bilgi verebilirsen belki yardımcı olabilirim.

  Sevgiler !

 3. Merhaba. Trakya Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü 3.Sınıf öğrencisiyim. Aynı Arda Bey'in söylediği gibi küçüklüğümden beri fantastik öykülerle büyümüş, ortaokul yıllarımdan beri bu bölümü istemiş; ondan önce böyle bir bölümden haberim yoktu; ve bu bölümü okuduğum için de belki iş bulamasam da çok memnun olduğum bir insanım. Benim sorum İngilizcem C1 seviyesinde, Almanca ve Rusça öğreniyorum ayrıca Fransızca'ya bu yaz başlayacağım. Benim ilk hayalim Dışişleriydi ancak şimdi Tek ve En büyük hedefim BM'de Uluslararası Memurluk. Bu tip uluslararası örgütlerde çalışmanın koşulları nelerdir? Nasıl girilir? Cevaplarsanız memnun olurum…

 4. Merhaba Emir, çok önemli bir konuya değiniyorsun. Ben genel geçer bazı bilgileri biliyorum ama bu konuda bana yardımcı olabilecek birkaç kişiyle iletişimdeyim şu anda, sorularıma yanıt alır almaz burada da paylaşacağım.

  Sevgiler !

 5. merhaba ben uai 2.sınıf öğrencisiyim stajımı dış işleri bakanlığı veya ab bakanlığında yapmayı düşünüyordum fakat üst düzey ingilizce istiyorlar benim ingilizcemde pre intermediate seviyesinde sizce ben stajımı nerde yapmalıyım kararsız kaldım da ??

 6. Diğer Bakanlıkların dış ilişkiler birimlerini düşün istersen mutlaka bakanlıklarda staj yapmak istiyorum diyorsan. Örneğin iç işleri, gençlik ve spor, çevre ve orman vs.. ?

Leave a comment

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s